Komunikaty

Kraków: Nowe Czyżyny wspierają młodych kajakarzy

Sekcja kajakowa Yacht Clubu Kraków zyskała partnera w jednym z centrów handlowych zlokalizowanych w Nowej Hucie. Nowe Czyżyny zostały oficjalnym sponsorem klubu, wspierając tym samym rozwój młodych kajakarek i kajakarzy.

Wiemy, do jakich miejsc wrócą najchętniej mieszkańcy Warszawy po zniesieniu obostrzeń

Warszawiacy chcą powrotu na Stare Miasto, na Bulwary Wiślane oraz na Nowy Świat. Brakuje im swobodnego korzystania z pubów i restauracji, spotkań z przyjaciółmi bez ograniczeń. Chętnie wróciliby także do osobistych wizyt lekarskich. W badaniu przeprowadzonym na zlecenie Jakdojade sprawdzono, do czego chcą wrócić mieszkańcy największych miast Polski i jak pandemia zmieniła ich dotychczasowe nawyki.

Jak deweloperzy oceniają bon mieszkaniowy

Czy bon mieszkaniowy, który ma pomóc kupującym mieszkania w pokryciu wkładu własnego do kredytu w formie dopłat lub gwarancji jest dobrym pomysłem w ocenie deweloperów? Czy nowa inicjatywa rządu okaże się wsparciem dla nabywców? Sondę prezentuje serwis nieruchomości dompress.pl

SERCE DLA ZWIERZĄT 2021 - Plebiscyt portalu Psy.pl

Dobro zwierząt zawsze na pierwszym miejscu - to dewiza życiowa nominowanych w prestiżowym plebiscycie Serce dla Zwierząt organizowanym po raz 18. przez portal Psy.pl . Już 28 czerwca będzie wiadomo, kto w tym roku zostanie laureatem tegorocznego plebiscytu.

Szansa na lepsze leczenie raka jajnika

Rozmowa z prof. drem hab. n. med. Janem Kotarskim, ginekologiem-onkologiem z I Katedry i Kliniki Ginekologii Onkologicznej i Ginekologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, prezesem Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej

Przyszłość świata leży w rękach dzieci! Teraz mają szansę ją opisać

Ruszyła 5. edycja “Popisz się talentem” - największego w Polsce konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych, organizowanego przez wydawnictwo Nowa Era! Do 20 kwietnia młodzi twórcy mogą przysyłać opowiadania o tym, co będzie się działo na Ziemi za 100 lat. Nagrodą dla trzydziestu najlepszych autorów będzie publikacja ich tekstów w prawdziwej książce!

Jak zbudować pozytywny wizerunek własnej firmy?

Zastanawiasz się jak zbudować pozytywny wizerunek firmy?

Sieci neuronowe zdolne do prymitywnej abstrakcji

Abstrakcyjne rozumowanie od dawna służy za przykład odróżniający ludzkie poznanie od sztucznej inteligencji (AI). Czy systemy AI są zdolne do abstrakcyjnego myślenia? Niedawny artykuł DeepMind wydaje się dowodzić, że jest to możliwe i proponuje metodologię oceny abstrakcyjnego rozumowania w głębokich sieciach neuronowych.

Rewolucja technologiczna wymaga zmian w systemie edukacji

Aktualnie trwająca rewolucja technologiczna doprowadzi do skokowego wzrostu wydajności w wielu dziedzinach gospodarki, w tym w sektorze finansowym. Będzie jednak miała również negatywne konsekwencje. Już dziś powinniśmy je przewidzieć i próbować im zapobiegać.