Komunikaty

Przyszłość świata leży w rękach dzieci! Teraz mają szansę ją opisać

Ruszyła 5. edycja “Popisz się talentem” - największego w Polsce konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych, organizowanego przez wydawnictwo Nowa Era! Do 20 kwietnia młodzi twórcy mogą przysyłać opowiadania o tym, co będzie się działo na Ziemi za 100 lat. Nagrodą dla trzydziestu najlepszych autorów będzie publikacja ich tekstów w prawdziwej książce!

Jak zbudować pozytywny wizerunek własnej firmy?

Zastanawiasz się jak zbudować pozytywny wizerunek firmy?

Sieci neuronowe zdolne do prymitywnej abstrakcji

Abstrakcyjne rozumowanie od dawna służy za przykład odróżniający ludzkie poznanie od sztucznej inteligencji (AI). Czy systemy AI są zdolne do abstrakcyjnego myślenia? Niedawny artykuł DeepMind wydaje się dowodzić, że jest to możliwe i proponuje metodologię oceny abstrakcyjnego rozumowania w głębokich sieciach neuronowych.

Rewolucja technologiczna wymaga zmian w systemie edukacji

Aktualnie trwająca rewolucja technologiczna doprowadzi do skokowego wzrostu wydajności w wielu dziedzinach gospodarki, w tym w sektorze finansowym. Będzie jednak miała również negatywne konsekwencje. Już dziś powinniśmy je przewidzieć i próbować im zapobiegać.

Cyber Casco - hybryda polisy ubezpieczeniowej i oprogramowania zapewniającego cyberbezpieczeństwo

Produkt powstał z myślą o klientach indywidualnych, osobach prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą oraz małych i średnich firmach. Ubezpieczyciel w najbardziej rozbudowanym wariancie oferuje sumę ubezpieczenia 500 tys. złotych.

Trwa rewolucja na rynku płatności cyfrowych

Bezpieczne i wygodne metody płatności są niezbędne dla rozwoju sektora e-commerce a biorąc pod uwagę zagrożenie cyberprzestępczością, cały czas w tym zakresie jest bardzo dużo do zrobienia.

Sztuczna inteligencja w windykacji

Procesowi windykacji zadłużenia bardzo często towarzyszą ogromne emocje. Z jednej strony dłużnik może być w trudnej sytuacji życiowej, z drugiej wierzyciel może mieć problemy związane z tym, że nie może dysponować należnymi mu środkami. Działania windykacyjne często powodują też znaczne dodatkowe koszty po obu stronach.