Kraków: Nowe Czyżyny wspierają młodych kajakarzy

Sekcja kajakowa Yacht Clubu Kraków zyskała partnera w jednym z centrów handlowych zlokalizowanych w Nowej Hucie. Nowe Czyżyny zostały oficjalnym sponsorem klubu, wspierając tym samym rozwój młodych kajakarek i kajakarzy.

Yacht Club Kraków – sekcja kajakowa z siedzibą na os. Mogiła Przystań nad Wisłą, to klub z bogatymi tradycjami i historycznie mocno związany z początkami żeglarstwa w Krakowie – Nowej Hucie.

Najpierw w 1955 roku miało tu miejsce otwarcie przystani w Mogile, z kolei rok później przy Przedsiębiorstwie Budowy Huty im. Lenina powstał sam klub.

W ramach swojego statutu Yacht Club Kraków – sekcja kajakowa zajmuje się m.in. popularyzacją sportu i rekreacji wśród mieszkańców Krakowa, prowadzi także działalność regatową z dziećmi i młodzieżą. Zawodnicy klubu biorą udział w regatach ogólnopolskich w ramach kalendarza imprez Polskiego Związku Żeglarskiego.

Zważywszy jednak na rosnące koszty rozwoju sportu wyczynowego, niezbędne okazuje się bieżące wsparcie partnerów oraz darczyńców. Jednym z nich zostało właśnie Centrum Handlowe Nowe Czyżyny, nowy sponsor sekcji kajakowej krakowskiego Yacht Clubu.

- Zawsze chętnie angażujemy się w rozwój krakowskiego sportu oraz wspieramy młodych sportowców z terenu naszego miasta. Jako obiekt zlokalizowany w Nowej Hucie i mocno związany ze swoim sąsiedztwem nie mieliśmy wątpliwości, że decyzja o wyborze Yacht Clubu - sekcji kajakowej, którego wychowankami byli wybitni kajakarze i kajakarki, jest najlepszą z możliwych - mówi Anna Brzozowska, przedstawicielka Centrum Handlowego Nowe Czyżyny.

Współpraca krakowskiego centrum handlowego z Yacht Clubem Kraków – sekcja kajakowa zakłada m.in. pomoc finansową w zakresie codziennego funkcjonowania klubu. Jest to choćby wsparcie przy finansowaniu dojazdów na zawody, zakupie niezbędnego sprzętu regatowego, strojów w barwach klubowych dla dzieci i młodzieży czy organizacji darmowych zajęć rekreacyjnych w formie lekcji dla całych klas uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Jak wyjaśniają przedstawiciele Nowych Czyżyn, inicjatywa to ukłon w stronę utalentowanych zawodników klubu, ale także narybka krakowskiego kajakarstwa, czyli dzieci i młodzieży, które dopiero zaczynają lub planują zacząć swoją przygodę z tą dyscypliną.

- Sport, w tym także kajakarstwo, hartuje ducha i uczy wytrwałości. Tym bardziej jesteśmy dumni, że będziemy mieć choć minimalny wkład w rozwój fizyczny najmłodszych pokoleń sportowców z terenu Krakowa, w tym także z naszego najbliższego otoczenia – Nowej Huty – wyjaśnia Anna Brzozowska.


Drukuj  

Related Articles