Świąteczne niespodzianki.

Święta w naszym domu są wyjątkowym okresem. Jest to także czas odpoczynku od pracy. I nic nie zmieniło się także w czasie tych świąt.
Z drugiej strony święta są czasem, w którym trzeba wiele przygotować.
Jest to także powiązane z ogromnymi wydatkami.
Przygotowania do świąt zaczynamy już tydzień wcześniej. Moja małżonka musi dokładnie wysprzątać cały dom by lśnił. Ja niestety nie mogą w tym pomóc ponieważ jeszcze jestem w pracy. I tak po pracy najczęściej wspólnie udajemy się na świąteczne zakupy. Przede wszystkim musimy kupić dużo jedzenia. Na naszym stole nie może zabraknąć mięsa, wędlin, sałatek oraz ciast.
Jak co roku przygotowujemy także paczki świąteczne dla naszych pociech oraz dla innych dzieci z rodziny. I tu zaczynają się największe wydatki.
Rodzina u nas jest wielodzietna. Stworzenie jednej paczki wiąże się z kosztami około 200 złotych. Najczęściej kupujemy im zabawki w postaci samochodzików, a dla dziewczynek lalki. Dokładamy do tego słodycze i gotowe.
I tak po przedświątecznych zakupach nastaje wreszcie ten długo wyczekiwany czas. Najczęściej święta organizowane są u nas w domu gdzie zbiera się cała rodzina. Wspólnie się śmiejemy, jemy i miło spędzamy czas. Dzieci są ucieszone ze swoich prezentów.